pjc:03:start

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
pjc:03:start [2013/02/23 13:44] – [Testování na OS Windows] vikturekpjc:03:start [2013/02/26 14:55] (current) – [Úloha 3 - množina s binárním stromem] vikturek
Line 1: Line 1:
-====== Domácí úkol 3 - množina s binárním stromem ======+====== Úloha 3 - množina s binárním stromem ======
  
-{{:pjc:3_loga_velikost_100.jpg?800|}}+{{:pjc:3_loga_velikost_100.jpg|}} 
 + 
 +**Evropský sociální fond** 
 + 
 +**Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti**
  
 Tato úloha vznikla za přispění fondu [[http://www.prahafondy.eu/cz/oppa.html|OPPA]].  Tato úloha vznikla za přispění fondu [[http://www.prahafondy.eu/cz/oppa.html|OPPA]]. 
Line 13: Line 17:
 Množina je datová struktura, do které lze ukládat datové prvky. Do standardní množiny lze uložit stejný prvek jen jednou. U naší množiny BSTSET to platí také, ale navíc si dokáže u každé vložené hodnoty zapamatovat, kolikrát byla vložena. Každá množina se vnitřně implementuje tak, že jsou prvky seřazeny a tím je usnadněno vyhledávání a tím tedy i rozhodování, zda se v množině hodnota již nachází nebo ne. V naší množině je řazení realizováno pomocí binárního vyhledavácího stromu (BST). BST má dva typy uzlů - vnitřní a okrajové. Okrajové uzly obsahují uloženou hodnotu a počet, kolikrát byla vložena. Vnitřní obsahují odkazy na levý a pravý podstrom, přičemž platí, že všechny hodnoty v levém podstromu jsou menší než všechny hodnoty v pravém podstromu. Primárně se vkládá do levého podstromu. Činnost BST pro vložení prvků 5, 8, 3, 6, 9 naznačuje následující obrázek: Množina je datová struktura, do které lze ukládat datové prvky. Do standardní množiny lze uložit stejný prvek jen jednou. U naší množiny BSTSET to platí také, ale navíc si dokáže u každé vložené hodnoty zapamatovat, kolikrát byla vložena. Každá množina se vnitřně implementuje tak, že jsou prvky seřazeny a tím je usnadněno vyhledávání a tím tedy i rozhodování, zda se v množině hodnota již nachází nebo ne. V naší množině je řazení realizováno pomocí binárního vyhledavácího stromu (BST). BST má dva typy uzlů - vnitřní a okrajové. Okrajové uzly obsahují uloženou hodnotu a počet, kolikrát byla vložena. Vnitřní obsahují odkazy na levý a pravý podstrom, přičemž platí, že všechny hodnoty v levém podstromu jsou menší než všechny hodnoty v pravém podstromu. Primárně se vkládá do levého podstromu. Činnost BST pro vložení prvků 5, 8, 3, 6, 9 naznačuje následující obrázek:
  
- +{{:pjc:03:bstset.jpg|}}
-{{:homeworks:2011zs:bstset.jpg|}}+
  
 Implementace BTSET obsahuje: Implementace BTSET obsahuje:
  • pjc/03/start.1361627069.txt.gz
  • Last modified: 2013/02/23 13:44
  • by vikturek